Oznámení regenta

Oznamuji, že o letošních Velikonocích jsem dostali ke službě “mši všech mší” a “vigilii všech vigílíí”, tedy Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, která obvykle ve farnosti na JS začíná ve 4 hodiny ráno.

Zpívání při této slavnosti je a není moc. Určitě zazní rytmické litanie, které si v liturgii Velké noci vloni našly své místo. Dále zazní 7 žalmů ke čtením ze Starého zákona, Aleluja před Evangeliem atd.

Protože je opravdu nejvyšší čas začít, tak prosím:

kdo se chcete zapojit, přijďte TENTO ČTVRTEK, 1.3. na tradiční první “domlouvací” setkání, kde stanovíme, co vše budeme zpívat. Máte-li nějaké nápady, přání, návrhy, přijďte i s notami… . Pokud nemůžete přijít, ale chtěli byste nějaký návrh dát, napište, vzkažte… Účast tento čtvrtek je navýsost dobrovolná. Začátek klasicky ve 20:15.
od čtvrtku 8.3. začínají pravidelné zkoušky na Velikonoce, při nichž je účast těch, kteří chtějí zpívat nanejvýš potřebná.
prosím, dejte mi vědět, pokud s námi zpívat nebudete, abychom případně přizvaly posily: tato slavnost si vyžaduje dobrý sbor…

V neposlední řadě pak také sděluji, že pokračuje tradice pondělního velikonočního rána při mši v 8 hodin s tradičním názvem “Chlapi sobě”… která je “ještě otevřenější” pro další chlapi než jiné mše :-) . Zkouška začne v 7:10 velikonočního pondělí.

Dále vás všechny zvu na “Duchovní obnovu pro sloužící muzikanty”, “tedy pro ty, kdo se podílí na hudebním doprovodu bohoslužeb, zejména rytmických” v sobotu 17.3. Potřebné informace jsou zde. Dle uvážení přizvěte kohokoliv dalšího, je kvůli dobré organizaci prosím zvládněte odeslat včas přihlášku. Touto obnovou bude provázet otec Pavel Glogar, velmi pravděpodobně Jožka Fojta a já. Na přípravě se podílí i další lidé, zvláště Radek Výsmek. Zároveň vás prosím o modlitbu, aby to byl dobře využitý čas pro všechny…

To je pro tuto chvíli vše.

Přeji vám všem poctivou a úrodnou postní dobu.

Honza Brhel

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.